برندسازی شهری

  • by

باشگاه توسعه گردشگری خلاق یونسکو، در راستای یکی از مهم‌ ترین اهداف خود مبنی بر توسعه صنعت با تکیه بر شاخه ‌ی نوپدید گردشگری خلاق،  ارائه‌ی دوره‌های آموزشی را در اولویت‌های اول خود قرار داده است تا با تکیه بر تعریف سازمانِ یونسکو از گردشگری خلاق، پیشگام و پیشرو راه اندازی این شکل تازه و اقتصادپرور از صنعت گردشگری، در کشور باشد.  

اساس گردشگری خلاق، کشف تمایزی مشخص در مقصد به عنوان میراث ناملموس و تجاری سازی آن به عنوان یک بسته ی سفر است، شک نیست راه شکوفایی و پیوند دادن این حوزه با اقتصاد و کسب ارزش افزوده‌ی بالا، برندسازی و بازاریابی ِنیرومند آن است. از همین رو، یکی از بسته‌های آموزشی این باشگاه آموزش مراحل برندسازی شهرها مطابق با معیارهای یونسکو اختصاص داده  شده است.  

گردشگری خلاق محور تعامل انسان‎ها و تبادل فرهنگی با تکیه بر ماهیت “تجربه” و الگوی “مشارکت” در عرضه‌ی محصولات گردشگری است. شک نیست بدون داشتن برنامه‌ای حرفه‌ای برای نشان دادنِ  این عامل تمایز جایی برای رقابت موفقیت‌آمیز در بازار نیست و برندسازی چنین تمایزی، نیاز به تیم حرفه‌ای متخصص و صاحب دانش دارد. این  باشگاه با برخورداری از تیم حرفه‌ای صاحب تجربه و دسترسی به امکانات و شبکه روابط سازمان جهانی یونسکو قصد دارد با فعالیتی هدفمند، منشا تحول اساسی در برندسازی شهرها بر پایه  اصول گردشگری خلاق در کشور شود.

0 0 رای
Article Rating
ثبت نام
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات