دوره های آموزشی گردشگری خلاق

مزیت دوره های آموزشی ”  باشگاه توسعه خلاق گردشگری یونسکو ” چیست؟ 

  1. ” آموزش راهکارهای ارزش‌آفرینی در کسب و کار گردشگری خلاق بدون نیاز به بودجه‌های کلان و کمک مالی دولت

در این دوره‌ها با توجه به  مشکلات سال‎های اخیر دولت در توسعه زیرساخت‎های گردشگری ایران، راه‎های مبتکرانه‌ی ارزش‌آفرینی در صنعت گردشگری،  بدون نیاز به  بودجه‌های کلان و به صورت مستقل از دولت، آموزش داده می‌شود.  

  • “آموزش راهکارهای ایجاد تنوع و کیفیت در بستههای سفر ِ بازار گردشگری ایران”

 در عرصه تورهای ورودی، برای عمده گردشگران تنها مسیر کلاسیک اصفهان و شیراز و یزد شناخته شده است. این موضوع باعث می‎شود حتی در دوره های گشایش بین‎المللی، ظرفیت گردشگرپذیری ایران به خاطر نبودِ بسته‎های متنوع سفر محدود ‎شود. در حوزه گردشگری داخلی نیز عمده تمرکز بر مقاصدی همچون کیش و مشهد بوده و یا شاهد هجوم پرتیراژ و بی‎برنامه گردشگران به مناطق طبیعی هستیم که باعث تخریب محیط زیست و آسیب دیدن فرهنگ بومی شده است. راهکار مهم خروج از این شرایط محدود و مخرب، تولید محصولات گردشگری خلاق و برندسازی آن‌هاست. 

  • “ارائه‌ی مدل توسعه برای کسبوکارهای کوچک و متوسط گردشگری” 

به واسطه شکل‎گیری گردشگری کنونی ایران بر پایه گردشگری انبوه، سرمایه‎ها و فعالان کسب‎وکارهای کوچک چندان به پتانسیل‎های خود باور ندارند و برای بهبود وضعیت کاری خود چشم انتظار حمایت دولت یا گشایش در شرایط جهانی هستند. باشگاه توسعه گردشگری خلاق یونسکو آموزش می‌دهد چگونه می‌توان با تکیه بر اصول گردشگری خلاق و تجربه‎محور به سرمایه‎های کوچک سمت و سو داد تا در واحدهای کوچک اما به موازات هم و در تعداد زیاد، وارد عرصه اقتصاد گردشگری شوند.

  • “آموزش و مشاوره به صاحبان کسبوکارهای دور از مرکز

باشگاه توسعه گردشگری خلاق، با اولویت دادن به تدوین و برگزاری دوره‎های آموزشی  با راه اندازی  “مرکز مشاوره کسب ‎و کار خلاق” با حضور فعلان باتجربه و صاحب فکر در صنعت گردشگری، فرایند انتقال دانش و تجربه را به دورترین مقاصد گردشگری ایران تسهیل می‎کند. پس از برگزاری دره‎های آموزشی، باشگاه ارتباط خود را با دانش‎آموختگان و کارآفرینان حفظ کرده و به ایشان در ایجاد یا بهبود کسب و کارشان مشاوره می‎دهد.

  • ” محتوای آموزشی بر پایه‌ی منابع دست اول و آخرین تجربههای موفق کسب و کارهای گردشگری در خارج و داخل:

محتوای آموزشی این دوره با هدف راه‌اندازی کسب‌وکارهای گردشگری و همچنین ایجاد زیرساخت و برندینگ در شهرهای خلاق طراحی شده و توسط کارآفرین‎های معروف کشور در حوزه گردشگری تدریس و ارائه می‎شود.  بخش تحقیق و توسعه باشگاه با  مطالعه منابع دست اول روشی ارائه می‎دهد که مخاطبان، مزیت‎‌های موجود در منطقه خودشان را بشناسند و کسب‌وکارهای گردشگری را به روشی خلاقانه، در مدت زمانی کوتاه با حداقل منابع راه‌اندازی کنند.

  • ” ارائه‌ی محتوا به شیوه ترکیبی کارگاهی  منطقه‌ای “: دوره‌های آموزشی این باشگاه، به شیوه‌ی کارگاهی ارائه می‌شوند و پس از ارائه دروس تئوری و مثال‌آوری از نمونه‎های موفق، پتانسیل‎های منطقه‌ی شرکت ‌کنندگان در دوره با همراهی خودشان، موضوع بررسی قرار گرفته و روند مطالعه گردشگری خلاق برای منطقه‌ی موردنظر، انجام خواهد  گرفت.
0 0 رای
Article Rating
ثبت نام
Notify of
guest
2 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
زیبا
زیبا
8 months ago

دقیقا کی شروع میشه؟